Top Reiter Díana Sweatpants Sand
SEK
Du måste göra ett val
Artikelnummer: 110910
DIANA glitter mockneck-tröja kombinerar en extra mjuk känsla med en modern och elegant ryttarstil. Det skönt mjuka materialet ger hög komfort. Det gör denna damtröja till det perfekta plagget för stallet, resan till träningen, tävlingsdagar eller avslappnade stunder hemma.
Tröjan har en modern, lätt oversized passform med nedhasade axlar som ger ett ledigt fall utan att tappa sin feminina siluett. Den karakteristiska mockneck-kragen (en låg polokrage) ger designen en exklusiv look och ligger mjukt mot halsen. Elastiska muddar i ärmslut och nederkant ger en bekväm passform.
TOPREITER-logon i fina glitters those på framsidan ger en elegant accent. Den ger den stilrena designen en diskret glittereffekt. Tröjan är lätt att bära över en ridtröja. Den passar perfekt till ridbyxor, jeans eller till de matchande DIANA glitter mjukisbyxorna.
Oavsett om det är före och efter ridningen, mellan klasserna på tävlingen, under resor eller på mysiga lediga dagar – DIANA glitter mockneck-tröja är ett mångsidigt nyckelplagg för ryttare som vill förena komfort, funktion och en stilfull look. Extra mjukt material i 100 % bomull för hög komfort
Markera koden nedan, kopiera och klistra in på din blogg.
Ta gärna del av vårt nyhetsbrev. Det ger dig senaste nytt om produkter, erbjudanden och annat värt att veta.

I Härnösand hittar du vår välsorterade ridsportsbutik på Sälstensgränd 28. Vi har utrustning till alla ridhästar och dess ryttare, ponny, hopp, dressyr och Island.
© 2023 Firma Karin Åberg | Om cookies | Sitemap
Sälstensgränd 28, 871 33 Härnösand
Kundtjänst: 073-694 31 04
Karin: 070-584 96 38
E-post: info@sadlar.se
Onsdagar 12.00 - 17.00
Torsdagar 12.00 - 17.00